1. hegedű
Csonka Gábor
Zenész családból származik. 5 éves korában kezdett hegedülni.
1986-ban felvételt nyert a Zeneakadémia Előkészítő Tagozatára, ahol a Különleges Tehetségek Osztályában tanult Szenthelyi Miklós irányítása alatt.
1996-ban szerzett okleveles hegedűművész-, tanár diplomát a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetemen.
1990-2017 a Magyar Virtuózok Kamarazenekar tagja.
Többek között olyan híres zenészekkel játszott együtt mint Jean-Pierre Rampal,Alexander Rudin,Maxim Fedotov,Nigel Kennedy és Vadim Repin.
2005-A Free Style Chamber Orchestra koncertmestere
2005-2012 A hatvani Kocsis Albert Zeneiskola hegedű tanára
2012-2019 A Kispesti Zeneiskola hegedű tanára
2019-A 17.kerületi Bartók Béla AMI vonós tanszak vezetője.
2013-A Szirtes Edina Mókus Quintet tagja
2017-2019 A Budapesti Operettszínház koncertmestere
A klasszikus zene mellett a jazz is közel áll hozzá. A Sturcz Quartet primáriusaként rendszeresen szerepelt Al Di Meola koncertjein 2004 és 2016 között. Olyan híres együttesekkel és zenészekkel játszott együtt mint a Buena Vista Social Club és Ibrahim Ferrer, Jethro Tull és Ian Anderson, Chris Thompson, Mike Stern és Randy Brecker.
2. hegedű
Nyári László
1989.08.13-án született Budapesten. Hazai és Nemzetközi versenyek igazolják tehetségét: Koncz János Hegedűverseny első díj, Zatureckzy Ede Országos Hegedűverseny első díj, Dohnányi Országos Kamarazenei Verseny első díj (három alkalommal), Weiner Leó Kamarazenei Verseny első díj. Nemzetközi versenyeken elért eredmények: Classic Pure Vienna Nemzetközi Zenei Verseny vonós kategória győztese, Dolny Kubin Nemzetközi Hegedűverseny második díj, Telemann Nemzetközi Hegedűverseny második díj, Brahms Nemzetközi Kamarazenei Verseny különdíj, Kloster Schöntal Nemzetközi Hegedűverseny döntőse, , Grand Prize Virtuoso Nemzetközi Zenei Verseny első díj, melynek kapcsán meghívást kapott a Royal Albert Hallba.
Szólistaként fellépett a Nemzeti Filharmonikus Zenekarral, MÁV Szimfonikus Zenekarral, Duna Szimfonikusokkal, Liszt Ferenc Kamarazenekarral, Budapesti Vonósokkal, Weiner-Szász Kamarazenekarral, Magyar Virtuózok Kamarazenekarral, Prágai Kamarazenekarral. Rendszeresen közreműködik szólistaként az Aradi Állami Filharmonikusokkal. Meghívást kapott a Kyoto Nemzetközi Zenei Fesztiválra, Cleveland Institute of Music Kortárszenei Fesztiválra, Prágai Magyar Zenei Napokra. Több állandó kamarazenei formáció tagja, akikkel rendszeresen fellép az ország jelentős koncerttermeiben. 2021-ben a Filharmónia Magyarország felkérésére a Savaria Szimfonikus Zenekarral játszott, kamaraestje volt a Zeneakadémia Nagytermében. 2023-ban szólistaként fellépett a Berlini Filharmóniában illetve a Filharmónia Magyarország felkérésére a Szabolcsi Szimfonikus Zenekarral játszott. A Bartók Rádió felvételt készített vele N. Paganini műveiboől.
Eredményeit 2013-ban Junior Prima Díjjal ismerték el, három alkalommal nyerte el a Fischer Annie Zenei Előadóművészi Ösztöndíjat. 2013 óta az Ungarische Kammerphilmarmonie koncertmestere, szólistája. 2019-től a Magyar Rádió Szimfonikus Zenekarának szólamvezetője.
Brácsa
Benkő Gyula
Hogy ki vagyok?
Csapatjátékos, hiszen több évtizedes tapasztalatom van, 6 éves korom óta hegedülök, majd váltottam brácsára. Szimfonikus-, népi- és jazz zenekarokban is megfordultam, majd az Operettszínházban horgonyoztam le. A Sturcz Quartetnek a kezdetektől tagja vagyok.
Hogy miért vagyok boldog? Mert a munkám a hobbim, a hobbim a munkám, mindez mozgalmas, örömteli családi élettel fűszerezve.
Életem nem létezhet muzsikaszó nélkül!
Cselló
Sturcz András
Tanulmányait a Bartók Béla Zeneművészeti Szakközépiskola után a Liszt Ferenc Zeneművészeti Főiskola Tanárképző Intézetében folytatta. A Budafoki Dohnányi Ernő Szimfonikus Zenekar tagja volt 15 éven keresztül. Könnyűzenei és komolyzenei átiratokat készített, és rendszeresen hangszerelt az Artisjus díjas Budapesti Csellóegyüttesnek, amelynek alapító tagja is volt.
2000-ben szerezte meg felsőfokú kulturális menedzser diplomáját.
30 éve a Budapesti Operettszínházban játszik, párhuzamosan a Madách Színház és a Vígszínház zenés darabjaiban is folyamatosan közreműködött.
Rendszeresen játszik stúdiófelvételeken, filmzenei felvételeken is Budapest neves Scoring zenekaraiban, emellett rendszeresen megfordul filmfelvételeken és reklám fotózásokon is.
Saját zenekaraival Magyarország legnevesebb koncerttermeiben játszanak, illetve a világ nagyvárosaiban is rendszeresen koncerteznek.
Mindene a zene, legyen az akár népzene, jazz, klasszikus, vagy a pop-rock műfaj.
Kedvence a túros palacsinta és a rántott csirkemell, illetve a diavola pizza.